image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Ne Zaman Yürürlüğe Girdi?

“Ankara Antlaşması ne zaman yürürlüğe girdi?” sorusunun cevabı Ankara Antlaşması başvuru sahiplerince sık sık sorulan soruların başında gelmektedir.

Ankara Antlaşması, İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının en çok tercih ettiği başvuru türüdür. İngiltere’de iş kurmak isteyen kişiler firmamızla iletişime geçtiklerinde bu başvuru hakkında da detaylı olarak bilgilendirilmektedir. Başvuru sahiplerinin bu başvurulara dair sıklıkla sorduğu sorulardan biri de “Ankara Antlaşması ne zaman yürürlüğe girdi?” sorusudur.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında imzalanmış ve yürürlüğe girmiştir. 1963 yılında Avrupa Birliği içerisinde olan ülkeler ve Türkiye arasında imzalanmış olan bu antlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok hak ve avantaj sağlamıştır. Bu anlaşma hükümlerine bağlı olarak Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ortaya çıkmıştır. Ankara Antlaşması Vizesi İngiltere’de başka birine ya da bir kuruluşa bağlı olmaksızın çalışmak, kendi işini kurmak, bir işe ortak olmak gibi amaçlarla başvuru yapılabilen bir vize türüdür. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ise İngiltere’de herhangi bir yasal çalışma izniyle en az 1 yıl İngiltere’de çalışmış olan kişilerin başvuru yapabileceği bir vize türüdür.

Durumuna göre hangi başvurunun daha avantajlı olacağı hakkında bilgi ve danışmanlık hizmeti almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu karmaşık başvuruları İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan profesyonel destek alarak yapmak başvurunun olumlu sonuçlanma ihtimalini arttıracak ve başvuru sahibini pek çok zarardan koruyacaktır.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1401 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular