image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Maddeleri 1963 Yılından Beri Ne Kadar Değişti?

Ankara Antlaşması maddeleri 1963 yılında Türkiye ve Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkeleri arasında imzalanmıştır. Ankara Antlaşması 1973 yılında İngiltere’nin Avrupa Birliğine girmesiyle Birleşik Krallık için geçerli olmuştur.

Ankara Antlaşması maddeleri 1963 yılından bugüne kadar Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkelerini kapsayan ve günümüzde her ülkenin koyduğu mevzuat üzerine çeşitli şartları bulunan Ankara Antlaşması içerisindeki en önemli madde, şartların bireyler için ağırlaştırılmaması maddesidir. Bunun anlamı; imzalandığı dönemde iş kurmak ve çalışmak için yurtdışına çıkacak Türk vatandaşları için diğer vize türleri gibi ağır veya yüksek şartların talep edilmemiş olması ve bu şartların ileride de ekstra şartlar ile ağırlaştırılamayacak olmasıdır. Bu ilke gereği Avrupa ülkeleri başvuru şartlarını ağırlaştırmamakta ancak çeşitli bürokratik zorluklar ve mevzuatlar eklemektedirler. Bu nedenle yurtdışında iş kurmak veya çalışmak isteyen Türk vatandaşları Ankara Antlaşması vizesi almanın nispeten daha kolay olduğu İngiltere’yi tercih etmektedir. Ankara Antlaşmasının Avrupa Birliğinden çıkacak olan İngiltere için geçerliliğini yitirip yitirmeyeceğini merak eden bireyler güncel ve doğru haberlere anında ulaşabilmek için Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirler.

CSS LEGAL 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

“Ankara Antlaşması maddeleri 1963 yılından bu yana ne kadar değişti?”, “Ankara Antlaşması Vizesi uzatılabilir mi?”, “Ankara Antlaşması Vizesi kategori değişikliği ile alınabilir mi?”, “Ankara Antlaşması Vizesi için öncelikli servisler kullanılabilir mi?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilirler. İngiltere vize türleri ve Ankara Antlaşması başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 757 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular