image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İtalya İçin Geçerli Midir?

Ankara Antlaşması İtalya için de iş kurma izni vermesine karşın bu anlaşma kapsamında en çok avantaj sağlayan ülke İngiltere’dir.

1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Antlaşması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni vererek ilerleyen süreçte de sürekli oturum izni ve hatta İngiltere vatandaşlığı almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvuruları mesleki yeterlilik, İngilizce bilgisi, sermaye gibi şartlara işi kurabilecek seviyede sahip olmanın yeterli olduğu vize başvuruları olması dolayısıyla İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oldukça avantajlıdır.

İngiltere dışında diğer Avrupa Birliği ülkelerinde de Ankara Antlaşması geçerlidir. Ancak İngiltere kadar başvuru sahiplerine avantaj sağlayan bir ülke bulunmamaktadır. Çünkü anlaşmanın imzalandığı dönemde iş kurmak için var olan kuralların en esnek olduğu ülke İngiltere’dir. Bu bağlamda Ankara Antlaşması İtalya da bir Avrupa Birliği ülkesi olduğu için burada da geçerli olmasına karşın iş kurmak isteyen kişilerin İngiltere’yi tercih etmeleri çok daha avantajlı olmaktadır. İngiltere’de Ankara Antlaşması kapsamında iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4482 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular