image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İngiltere Vatandaşlık Hakkı Sağlar Mı?

Ankara Antlaşması İngiltere vatandaşlık hakkı için 5 yıl İngiltere’de bulunulmuş olma şartı bulunmaktadır. İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahibinin son 1 yılda 90 gün ve son 5 yılda 450 günden fazla İngiltere dışında kalmamış olması gerekir.

Ankara Antlaşması İngiltere Vizesi, yalnızca 18 yaşın üzerinde olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının bir başka kişi ya da kuruluşa bağlı olmadan çalışma izni veren bir başvurudur. Bu vize kapsamında İngiltere’de iş kurmak, bir işe ortak olmak, bir işi devralmak, bir işin işletme haklarını devralmak mümkündür. Burada önemli olan kriter, kişinin işini bir başkasına bağlı olmaksızın bağımsız bir şekilde gerçekleştiriyor olmasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında uzatma süreleriyle birlikte toplamda 4 yıl İngiltere’de bulunan kişiler gerekli şartları sağlıyorlarsa sürekli oturum izni alabilir. Bu izni alan kişiler 1 yıl sonra, İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunmuşlarsa İngiltere vatandaşlığı da alabilirler. Ankara Antlaşması İngiltere vatandaşlık hakkı için 5 yıl İngiltere’de bulunulmuş olma şartına ek olarak İngiltere vatandaşlığı başvurularında başvuru sahibinin son 1 yılda 90 gün ve son 5 yılda 450 günden fazla İngiltere dışında kalmamış olması gerekir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 990 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular