image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İngiltere Çalışma İzni Sağlar Mı?

İngiltere Ankara Antlaşması İngiltere çalışma izni sağlamaktadır zira Ankara Antlaşması kapsamındaki vizeler İngiltere’de kendi işini kurma veya belirli bir işveren için çalışmaya devam etme hakkı tanımaktadırlar. Ankara Antlaşması vizeleri ve sundukları haklar ile ilgili detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi yalnızca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvurabileceği ve başvuru sahiplerine pek çok geniş kapsamlı hak sağlamakta olan bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması İngiltere çalışma izni olarak kullanılabilen vizeler arasındadır.

Ankara Antlaşması İngiltere çalışma izni iki şekilde sağlayabilmektedir. Bu şekillerden ilki İngiltere Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi iledir. Bu İngiltere vizesi türüne çalışma izni tanıyan bir vize türüne sahip olarak en az 1 yıl boyunca belirli bir işverenin bünyesinde çalışmış kişiler başvurabilmektedirler. Bu vize türüne başvuru yapılabilmesi için başvuru sahibinin tam zamanlı çalışıyor olması gereklidir, yani yarı zamanlı olarak çalışanlar bu vizeye başvuramazlar. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi alınması durumunda vize sahipleri 4 yıl boyunca aynı işveren için çalıştıkları halde sürekli oturma izni başvurusunda bulunabilir ve farklı işverenler için çalışma hakkı da elde etmektedirler. Bu vize türünün başvuruları ve bu başvuruların gereksinimleri hakkında CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Antlaşması İngiltere Çalışma izni aynı zamanda İngiltere Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi alınması ile de mümkün olmaktadır. Bu vize türüne Birleşik Krallık’ta kendi işini kurmayı veya hâlihazırda var olan bir işe ortak olmayı amaçlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilmektedir. Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi başvuruları Çalışan Vizesi başvurularına kıyasla daha karmaşık yapıdadırlar zira başvuru sahiplerinin sağlamaları gereken şart sayısı daha fazladır. Bu vize türüne başvurulabilmesi için başvuru sahiplerinin İngiltere’de bulunan bir işveren için çalışmayacak olmaları gerekmesinin yanında kurulacak işin de serbest meslek sınıfına girmesi ve objektif bir şekilde serbest meslek olarak değerlendirilebilmesi gereklidir. Başvuru sahiplerinin aynı zamanda kurulacak iş için gerekli sermayeye sahip olmaları, icra edecekleri iş ruhsat gerektiriyor ise bu ruhsatlara sahip olmaları, vb. koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Ankara Antlaşması İş Kurma Vizesi gereksinimleri ve başvurularda aranan şartları hakkında CSS Legal ile görüşerek detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de çalışma izni, Ankara Anlaşması Vizesi başvuruları, göçmenlik kuralları hakkında detaylı bilgi ve profesyonel destek almak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz.

Bu sayfa 1219 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular