image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması İngiltere 2017 Değişiklikleri Nelerdir?

Ankara Antlaşması İngiltere 2017 değişiklikleri içerisinde herhangi bir şey bulunmamakta olup 2 yıllık AB’den çıkış müzakere sürecinin sonunda değişiklik olabilir.

Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Anlaşması, 1963 yılında imzalanmıştır. Bu anlaşmanın hükümleri ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğine dair stand-still ilkesi ile garanti altına alınmıştır.

İngiltere sözleşmenin imzalandığı yıllarda henüz AB ülkesi olmadığı için imzalayan ülkeler arasında bulunmamaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşması'nı da birliğe girmesiyle kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceği İngiltere tarafından da garantilenmiş oldu. Ancak İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış kararı almasının ardından bu başvurularda değişiklik olup olmayacağı en çok gündem olan konulardan biri konumunda bulunuyor. Ankara Antlaşması İngiltere 2017 değişiklikleri içerisinde herhangi bir şey bulunmamakta olup 2 yıllık AB’den çıkış müzakere sürecinin sonunda bir değişlik olup olmayacağı netleşecek.

Ankara Anlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkan İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi başvurusudur. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni, bu izni aldıktan 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı kazanabilir.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu sayfa 1056 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular