image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hangi Ülkeleri Kapsıyor?

“Ankara Antlaşması hangi ülkeleri kapsıyor?” sorusu CSS Legal uzmanlarına sıkça sorulan sorulardan olup bu sorunun cevabı, tüm Avrupa Birliği ülkeleridir.

1963’te imzalanan Ankara Antlaşması, Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına iş kurma izni ve ilerleyen süreçte sürekli oturum izni ile İngiltere vatandaşlığı almaya kadar varan pek çok hak tanımaktadır. Anlaşmaya taraf ülkeler, 1963 itibarıyla var olan kanun, yönetmelik ve uygulamaların, antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini vermiştir. Bu husus sözleşmede stand-still ilkesi ile garanti altına alınmıştır.

Yukarıda Ankara Antlaşması ile ilgili anlatılanlardan da anlaşılacağı üzere “Ankara Antlaşması hangi ülkeleri kapsıyor?” sorusunun cevabı, tüm Avrupa Birliği ülkeleridir. Buna karşın iş kurmanın en avantajlı olduğu ülke İngiltere’dir. O nedenle Ankara Antlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyenler en çok İngiltere’yi tercih etmektedir. Bunun nedeni, anlaşmanın imzalandığı yıl İngiltere’de iş kurma izninin şimdikine göre çok daha rahat şartlarda alınabiliyor olmasıdır. Ankara Antlaşması’nın stand-still ilkesi gereğince de Ankara Antlaşması şartları değiştirilememekte ve bu haklar sınırlandırılamamaktadır.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgilerimiz aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5672 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular