image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Hakkında Bilgi Nasıl Alınabilir?

Ankara Antlaşması hakkında bilgi almak isteyen kişiler, CSS Legal web sitesini inceleyebilir ya da CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ankara Antlaşması hakkında bilgi almak için CSS Legal web sitesi incelenebileceği gibi CSS Legal uzmanlarıyla iletişime geçilerek de detaylı bilgi alınabilir. Ankara Antlaşması, 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında yerleşme ve hatta vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, taraf ülkelere 1963 itibarıyla var olan iş kurmaya dair kuralların antlaşmaya imza atan ülkelerin vatandaşları için ilerleyen dönemlerde değiştirilmeyeceği garantisini (stand-still ilkesi) vermiştir.

Ankara Antlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkmış iki tip İngiltere vizesi vardır. Bunlardan en önemlisi iş kurmak üzere başvuru yapılabilen Ankara Antlaşması Vizesidir. Diğeri ise İngiltere’de bir işverene bağlı olarak çalışmak üzere 1 yıl orada yaşamış ve çalışmış olan kişilerin başvuru yapabildiği Ankara Antlaşması Çalışan Vizesidir. Ankara Antlaşması kapsamında serbest meslek sahibi ya da çalışan olarak başvuru yapmak isteyen kişiler CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek başvuru işlemlerini başlatabilirler.

CSS Legal, Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 959 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular