image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Göçmenlik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ankara Antlaşması göçmenlik başvurusu, İngiltere’de iş kurmak ve ilerleyen süreçte geniş kapsamlı göçmenlik hakları (sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb.) elde etmek için yapılan başvurudur.

1963 yılında Türkiye ile AB ülkeleri taraflarınca imzalanmış olan Ankara Antlaşması hükümlerine dayanan Ankara Antlaşması Vizesi, başvuru yapıp olumlu sonuç alan kişilere oldukça geniş kapsamlı göçmenlik haklarına sahip olma imkânı yaratmaktadır. Ankara Antlaşması göçmenlik başvurusu, İngiltere’de iş kurmak ve ilerleyen süreçte geniş kapsamlı göçmenlik hakları (sürekli oturum izni, İngiltere vatandaşlığı vb.) elde etmek için yapılan başvurudur.

Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılan uzatmalarla birlikte toplam 4 yıl Birleşik Krallık’ta bulunan kişiler sürekli oturum izni, 5 yılın sonunda da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilecektir. Sürekli oturum izni alındıktan sonra serbest meslek sahibi olarak çalışma zorunluluğu da kalkmaktadır. Bunların yanında bu izin ile devlet sosyal yardımlarından faydalanmak da mümkün hale gelecektir. Bu izin alındıktan 1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilecektir. Bu sayede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları çifte vatandaşlığa geçme ve İngiliz pasaportu alma imkanına erişebilmektedir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1002 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular