image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Eş Vizesi Nedir?

Ankara Antlaşması Eş Vizesi, Ankara Antlaşması ile İngiltere’de iş kuracak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının eşlerinin veya en az 2 yıllık partnerlerinin İngiltere’ye bağımlı olarak gelebilmesi amacıyla başvuru yapılabilen bir vize türüdür.

1963’te imzalanan Ankara Antlaşması, dönemin Avrupa Birliği ülkeleriyle imzalanmıştır. İngiltere ise 1963’te birliğe üye olarak sözleşmeyi imzalamamış olmasına karşın 1973’te birliğe girmesiyle otomatik olarak Ankara Anlaşmasını da kabul etmiş oldu. Günümüzde bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurabilmek mümkündür.

Ankara Antlaşması kapsamında başvuru yapan kişiler bağımlı aile üyelerini (eş/partner ve çocuklar) de İngiltere’ye getirebilmektedir. Ankara Antlaşması Eş Vizesi ile başvuru sahibi eşini veya en az 2 yıl beraber yaşadığı partnerini İngiltere’ye getirebilecektir. Bu başvuruda yerleşim vizesinde olduğu üzere eşinin/partnerinin masraflarını belirli bir seviyede karşılayabileceğini gösterilmesine gerek bulunmamaktadır. Yalnızca temel masraflarının karşılanabileceğini gösterebilmesi yeterli olmaktadır.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılacak olan İngiltere vizesi başvurularında başvuru sahiplerinin puan bazlı İngiltere çalışma vizesi türlerinde olduğu üzere sağlaması gerekli olan belirli şartlar bulunmamaktadır. Yalnızca işin kurulmasına yetecek miktarda şartların sağlanabilmesi yeterlidir. Yani kişinin işini kurabileceği ve sürdürebileceği kadar sermaye, bilgi, tecrübe, dil vb. şartları sağlamaları gerekmektedir. Aynı kural eşinin/partnerinin masraflarını karşılama konusunda da geçerlidir. Yani Ankara Antlaşması Eş Vizesi ile eşini ya da en az 2 yıl beraber yaşadığı partnerinin ve varsa çocuklarının temel masraflarını karşılayabileceğini gösterebileceği gerçekçi bir miktar yeterli olacaktır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları, şartlarını karşılamanın diğer vize türlerine nazaran daha kolay olması başvuruların da kolay olduğu anlamına gelmemektedir. Bu başvuruların titizlikle hazırlanması, ikna edici ve gerçekçi olması tüm diğer başvurulardan çok daha önemlidir. Bu başvurularda profesyonel destek almak üzere Ankara Anlaşması başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1125 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular