image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Çalışma Vizesi Nedir?

Ankara Antlaşması Çalışma Vizesi, İngiltere’de 1 yıl çalışma iznini içeren bir İngiltere vizesi türüyle kalınmasının ardından aynı iş yerinde aynı işverene bağlı olarak çalışabilmek amacıyla başvurulabilen İngiltere vizesi türüdür.

Yasal çalışma iznini içeren bir İngiltere vizesiyle İngiltere’de 1 yıl çalışarak bulunmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları aynı iş yerine ve aynı işverene bağlı olarak çalışmak üzere Ankara Antlaşması Çalışma Vizesi başvurusu yapabilirler. İngiltere’de hâlihazırda İngiltere çalışma vizesi, İngiltere evlilik vizesi, İngiltere öğrenci vizesi vb. ile 1 yıl aynı iş yerinde ve aynı işi yaparak çalışan kişiler bu başvuruyu yaptıklarında ilk olarak çalışmaya başladıkları tarihten itibaren 3 yıllık süreci doldurmaları için uzatma başvurusu yapabileceklerdir. 4 yıl İngiltere’de bulunduktan sonra kişi artık istediği işyerinde, istediği işi yapabilecektir.

Ankara Antlaşması Çalışma Vizesi’ne Türkiye’den başvuru yapılamayıp İngiltere içerisinden yapılması gerekir. Ayrıca bu vize türü İngiltere’ye herhangi bir İngiltere vizesi ile gider gitmez başvuru yapılabilecek bir vize başvurusu da değildir. Bu kapsamda başvuru yapabilmek için en az 1 yıl çalışarak İngiltere’de bulunmuş olmak gerekmektedir.

İngiltere ile Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1145 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular