image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Brexit Sonrası İptal Edilecek mi?

Ankara Antlaşması Brexit süreci içerisinde çeşitli değişikliklere uğramıştır. Bu değişiklikler bazen bir dava nedeniyle bazen de İngiltere makamlarının Brexit sürecinde Ankara Antlaşmasının koyulacağı yerin düzenlenmesi adına yapılmıştır. Ankara Antlaşması 1973 yılında İngiltere’nin Avrupa Birliğine dahil olmasıyla Birleşik Krallık için geçerli olmuştur. Ancak Mart 2019’da İngiltere’nin AB’den çıkacak olması, Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’de bulunan veya Ankara Antlaşmasıyla İngiltere’de iş kurmak ya da çalışmak isteyen bireylerin kafasında soru işaretleri oluşmasına sebep olmuştur.

Avrupa Birliği kapsamında imzalanan Ankara Antlaşması Brexit sürecinin sonunda iptal olup olmayacağı İngiltere’de iş kurmak ve çalışmak isteyen bireyleri endişeye sevk etmiştir. Ankara Antlaşması diğer vize türlerine göre nispeten daha uygulanabilir başvuru şartları talep etmektedir. Örneğin belirli bir seviyede İngilizce bilgisi veya yüksek maddi yeterlilik beklememektedir. Ancak elbette İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin maddi yeterliliğinin İngiltere’de bölgeden bölgeye değişebilen asgari yaşam giderleri için gerekli olan miktarın altında olmaması, iletişimini kimseden destek almadan kuracak kadar İngilizce bilgisi bulunması gereklidir. Vize memuruna bireyin İngiltere’de kuracağı işten kar elde edeceğini, kendisine ve varsa bağımlılarına bakabilecek kadar kazanç sağlayabileceğini inandırıcı ve ikna edici belgelerle kanıtlaması gereklidir. Ankara Antlaşması gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Ankara Antlaşması vizesi şartları ve Ankara Antlaşması Brexit süreci sonunda nasıl değişeceği konusunda detaylı bilgi almak isteyenler  Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirler.

CSS Legal İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri  İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, merak ettiğiniz tüm soruları sorabilirsiniz.

“Ankara Antlaşması Brexit sürecinin sonunda iptal mi edilecek?”, “Ankara Antlaşması vize şartları değişecek mi?”, “Ankara Antlaşması vizesi kaldırılıyor mu?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzmanlarımıza ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirler.

Bu sayfa 748 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular