image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Brexit Sonrası Değişecek Mi?

Ankara Antlaşması Brexit sonrası devam edip etmeyeceği İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış müzakeresi sürecinde belli olacak, 2 yıllık müzakere sürecinde ise aynı şekilde devam edecek.

1963 yılında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanan Ankara Anlaşması hükümlerine dayanan Ankara Antlaşması Vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı olmaksızın İngiltere’de kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir vize türüdür. Bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj ve geniş kapsamlı hak sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması Brexit sonrası devam edip etmeyeceği hususu ise İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış müzakeresi sürecinde belli olacak. Bu 2 yıllık müzakere sürecinde ise aynı şekilde devam edecek. Sonrasındaki süreç için ise gerek Türkiye gerekse de İngiltere yetkililerinin yapacakları müzakerelerde Ankara Anlaşması’ndan daha geniş kapsamlı bir anlaşma imzalayabilecekleri gibi tamamen kaldırılması kararı da alınabilir. Bu karar alınır alınmaz web sitemizden duyuru yapıyor olacağız. Bu kapsamda başvuru yapmayı planlayan başvuru sahipleri ana sayfamızdaki haberleri takip edebilir.

AB’den çıkış tamamlanana dek ise geçerli bir Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapmak için tüm işlemlere başlamadan önce geçerli bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir. Bunun ardından kişinin durumu, kalacağı süre, gidiş amacı gibi hususlara göre uzmanlarımız başvuru yapılacak vize türünü belirleyecektir. Vize türüne göre de hangi belgelerin başvuru dosyasında olacağını gösteren belge listesi başvuru sahibine gönderilecektir. Belgelerin toplanmasının ardından tercümeleri yaptırılacak ve başvuru dosyası hazır hale gelmiş olacaktır. Başvuru formunun doldurulması ve ardından başvuru merkezinden randevu alınması ile geçerli bir başvuru yapılabilecektir.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 980 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular