image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Bekleme Süresi Nedir?

Ankara Antlaşması bekleme süresi, İngiltere dışından yapılan başvurularda 3 ay, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aya kadar herhangi bir zamandır.

1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Antlaşması (ECAA), Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere'de iş kurma izni ve sonrasında İngiltere vatandaşlığı almaya kadar varan pek çok hak tanıyan bir anlaşmadır. Bu anlaşma kapsamında yapılan vize başvuruları iş kurmak için gerekli olan mesleki yeterlilik, İngilizce bilgisi, sermaye gibi şartlara işi kurabilecek seviyede sahip olmanın yeterli olduğu vize başvurusu olması dolayısıyla İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için oldukça avantajlıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunun yapılmasının ardından vize memurlarınca değerlendirilip nihai bir karara bağlanabilmesi için bir değerlendirme sürecine girilecektir. Ankara Antlaşması bekleme süresi, İngiltere dışından yapılan başvurularda 3 ay, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 aya kadar herhangi bir zamandır. Bu başvurularda öncelikli/hızlandırılmış servis kullanılarak başvuru yapılabilmesi söz konusu değildir.

Ankara Anlaşması kapsamında başvuru yaparken ise vize alabilmek için mutlaka vize başvuru prosedürüne uygun bir başvuru yapılmalıdır. İngiltere Vize Başvuru Merkezine Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapabilmek için firmamız danışmanları tarafından sağlanacak olan belge listesindeki belgelerin tamamlanması, tercüme edilmesi gerekenlerin tercüme edilmesi, başvuru formlarının İngilizce doldurulması, başvuru harç ve ödemeleri yapıldıktan sonra danışmanlarımızın alacağı randevuda başvuru dosyasının incelenmek üzere İngiltere’ye gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesi gerekir. Başvuru prosedürlerine uygun bir başvuru gerçekleştirmek için başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve en günce bilgileri detaylı olarak alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1079 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular