image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması Avusturya İçin Geçerli Midir?

Ankara Antlaşması Avusturya da bir AB ülkesi olduğu için burada da geçerli olmakla birlikte bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de avantajlı bir şekilde iş kurabilmek mümkün olacaktır.

Ankara Antlaşması tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. 1963 yılında Türkiye ile dönemin AB ülkeleri tarafından imzalanan bu anlaşma Avusturya’da da geçerlidir. 1 yıl süreyle çalışmış kişiler Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi ile bulundukları AB ülkesinde kalabiliyorlar. Ancak iş kurmak amacıyla başvuru yapılabilen Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yalnızca İngiltere’den çok avantajlı şekilde yapılabiliyor. Bunun temel nedeni, sözleşmenin imzalandığı dönemde geçerli olan kuralların diğer AB ülkelerinde İngiltere’deki kadar avantajlı olmamasıdır.

Ankara Antlaşması Vizesi, serbest meslek sahibi olarak İngiltere’de iş kurmak isteyen 18 yaş üzerindeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok avantaj sağlamaktadır. Bu vize türü puan bazlı İngiltere çalışma/iş vizesi türleri kadar sağlaması zor şartlara sahip olmamakla birlikte diğerlerinden çok daha kısa sürelerde sürekli oturum, İngiltere vatandaşlığı gibi hakların kazanılmasını sağlamaktadır.

CSS & Co Legal Services, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 5605 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular