image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması AB Ülkelerinin Hangilerinde Geçerlidir?

Ankara Antlaşması AB ülkelerinin tamamında geçerli olmakla birlikte İngiltere dışındaki AB ülkelerinde anlaşmanın imzalandığı yıl geçerli olan kurallar bugünkünden çok da farklı olmadığı için bu kapsamda yalnızca İngiltere’den oldukça avantajlı şekilde başvuru yapabilmek mümkündür.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında dönemin AB ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmıştır. İngiltere ise 1973 yılında birliğe girmesiyle birlikte bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Bu anlaşma Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına AB ülkelerinde iş kurma konusunda kolaylıklar sağlamaktadır. Sözleşmenin ilkelerine göre sözleşmenin imzalandığı gün geçerli olan kurallar bugün hala uygulanmaktadır.

Ankara Antlaşması, AB ülkelerinin tamamında geçerli olmakla birlikte İngiltere dışındaki AB ülkelerinde anlaşmanın imzalandığı yıl geçerli olan kurallar bugünkünden çok da farklı olmadığı için bu kapsamda yalnızca İngiltere’den oldukça avantajlı şekilde başvuru yapabilmek mümkündür. Dolayısıyla bu anlaşma diğer AB ülkelerinde de geçerli olmasına rağmen sadece İngiltere’de bu kapsamda başvuru yapılabilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaş üstündeki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Krallık’ta şartlarla sınırlı olmaksızın iş kurabilmesine olanak tanıyan bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Antlaşması’nın İngiltere Girişimci Vizesi gibi belirli ve sağlaması zor şartları olmayıp yalnızca İngiltere’de iş kurulabilecek seviyede şartlara sahip olmak yeterli olmaktadır. Yani başvuru sahibinin bulunduğu sektöre, hedef kitlesine ve piyasa şartlarına göre sermaye, İngilizce, tecrübe, bilgi gibi şartlara sahip olması yeterli olmaktadır.

CSS & Co Legal Services, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 939 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular