image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Antlaşması 3 Yıllık Başvuru Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ankara Antlaşması 3 yıllık başvuru, İngiltere’den yapılan uzatma başvurularıdır ve bu başvurularda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmış olup o dönemde geçerli olan iş kurma izni kural ve uygulamalarının günümüzde de değişmeyeceğini stand-still hükmüyle garanti altına almış olan bir antlaşmadır. Bu antlaşmadan doğan Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaşın üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve şartlarını sağlamanın puan bazlı İngiltere çalışma/iş vizesi türlerine oranla daha kolay olduğu bir vize türüdür. Bu başvurularda puan bazlı vize türleri gibi kesin şartlar bulunmamakta İngilizce, tecrübe, eğitim, sermaye vb. şartları işi kurabilecek ve sürdürebilecek ölçüde sağlayabilmek yeterli olmaktadır.

Ankara Antlaşması kapsamında yapılacak olan İngiltere vizesi türlerinde ilk başvuru başarılı sonuçlandığı takdirde 1 yıllık vize verilmektedir. Bu süre bitmeden İngiltere’den Ankara Antlaşması 3 yıllık başvuru yapılarak bu vize kapsamında uzatma alınabilir. Bu başvurularda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Uzatma başvurularında başvuru sahibinin şartları tam olarak sağlayabiliyor olması çok önem arz etmektedir. Başvuru sahibinin şartları tam sağlayamaması durumunda vize süresi 3 yılın altında verilebilmektedir. Yani bu uzatma başvurusu sonucunda kişi şartları tam olarak sağlayamıyorsa 6 ay, 1 yıl veya 2 yıl gibi bir süre de verilebilmektedir.

Ankara Antlaşması 3 yıllık başvuru yapıldıktan sonra 6 ay, 1 yıl, 2 yıl gibi daha kısa süreli uzatma alınması halinde yeniden uzatma başvurusu yapılması gerecektir. Uzatmalarla birlikte toplamda 4 yılın sonunda sürekli oturum izni başvurusu, bu izin alındıktan 1 yıl sonra (toplam 5 yılın sonunda) ise çifte vatandaşlık (İngiltere vatandaşlığı) için başvuru yapılabilecektir.

CSS & Co Legal Services, 2006 yılından bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve hem Türkiye’de hem de İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. CSS Legal, İngiltere vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası ve itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. Firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvurulara dair detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2439 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular