image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Yurtdışı İçin Hangi Ülkelerde İş Kurulabilmesini Sağlar?

1963’te dönemin Avrupa Birliği ülkeleriyle imzalanan Ankara Antlaşması yurtdışı için yalnızca İngiltere’de iş kurulabilmesini sağlamaktadır.

1963’te dönemin Avrupa Birliği ülkeleriyle imzalanan Ankara Anlaşması yurtdışı için yalnızca İngiltere’de iş kurulabilmesini sağlamaktadır. 1963’te anlaşmaya imza atan ülkeler arasında olmayan İngiltere, 1973’te Avrupa Birliği’ne katıldığı zaman bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Buna göre de İngiltere’de o dönemde iş kurmak üzere uygulanan kuralları bugün hala devam ettirmek durumunda kaldı. 1963’te İngiltere’de iş kurmak için gerekli olan şey işi kurabilecek ölçüde sermaye, mesleki yeterlilik, İngilizce gibi şartlara sahip olunmasıydı. Ankara Antlaşması hükümlerinden biri olan stand-still ilkesi gereğince günümüzde bu şekilde İngiltere’de iş kurabilmek mümkün. Ankara Antlaşması dışında iş kurmak üzere başvuru yapılan puan bazlı İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinde ise başvuru sahibinin sağlaması gereken şartlar çok daha yüksek seviyededir.

İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru prosedürleri hakkında detaylı bilgi almak ve başvurularında profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1222 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular