image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Nedir?

Ankara Anlaşması Vizesi Birleşik Krallık’ta kendi işini kurarak sonrasında kısa sürede sürekli oturum izni ve İngiltere vatandaşlığı alınmasını sağlayan bir İngiltere vizesi türüdür.

1963 yılında dönemin Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasında imzalanmış olan Ankara Anlaşması’nı imzalayan ülkeler arasında İngiltere bulunmamaktadır. 1973'te Avrupa Birliği’ne katılan İngiltere, Ankara Anlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceğini taahhüt etmiş oldu. İngiltere'de o dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında şu anki puan bazlı sistemin uygulandığı İngiltere Girişimci Vizesi ile İngiltere Yatırımcı Vizesi kadar zor şartlar istememekteydi. Sağlaması nispeten daha kolay olan bu şartları sağlayan kişiler İngiltere'de kendi işini kurup süresiz oturum iznine sahip olabiliyordu. Dolayısıyla Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini güvence altına almış, ilerleyen yıllarda ağırlaştırılan şartlardan etkilenmemesini sağlamıştır.

Ankara Antlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları ile toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra (İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunduktan sonra) da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 984 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular