image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Londra Başvuruları Nerede Değerlendirilir?

Ankara Anlaşması Vizesi Londra başvuruları İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) posta yoluyla gönderilerek değerlendirilmektedir.

Ankara Antlaşması Vizesi, 18 yaşın üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve şartlarını sağlamanın diğer İngiltere çalışma/iş vizesi türlerine nazaran daha kolay olduğu vize türüdür. Bu vize 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye arasında imzalanan Ankara Antlaşması’nın hükümlerine dayanmaktadır.

Bu vizenin başvuruları İngiltere dışından yapılabileceği gibi İngiltere’den de yapılabilmektedir. Türkiye’den yapılan başvurular İngiltere Vize Başvuru Merkezlerinden birine (Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Gaziantep, Adana, Antalya) yapılabilmektedir. Ankara Anlaşması Vizesi Londra başvuruları ve diğer şehirlerden yapılan başvurular ise İngiltere İçişleri Bakanlığına (Home Office) posta yoluyla gönderilerek değerlendirilmektedir.

Birleşik Krallık’ta iş kurmak amacıyla başvuru yapılabilen diğer İngiltere vizesi türlerinde aranan yüksek şartların Ankara Antlaşması Vizesinde aranmaması bu başvuruların en önemli avantajlarından biridir. Ancak bu şartların her başvuru dosyası için yapılacak işe göre yeterli olup olmadığını gösterebilmek amacıyla başvuru sahiplerinin oldukça ikna edici, gerçekçi ve titizlikle hazırlanmış bir başvuru dosyası ile başvuru yapması gerekmektedir. Başvurular hakkında bilgi ve danışmanlık için CSS & Co Legal Services danışmanları ile irtibata geçebilirler.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 925 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular