image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere İçerisinde Hangi Hakları Sağlar?

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere içerisinde kendi işini kurarak çalışabilme, sağlık hizmetlerinden yararlanabilme, eğitim görebilme gibi haklar sağlamaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere’de iş kurmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabileceği ve geniş haklar sağlamakta olan istisnai bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize 1963 yılında imzalanan Ankara Anlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkmıştır. Ankara Antlaşmasının bu vizeyi alan kişilere sağladığı haklardan bazıları şunlardır; kendi işini kurarak çalışabilme, sağlık hizmetlerinden yararlanma, eğitim görebilme, bağımlı aile üyelerini beraberinde getirebilme vb.

Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvurularını yapan kişilerin bağımlılarını da İngiltere’ye beraberinde götürebilme hakkı bulunmaktadır. Eş ya da en az 2 yıl beraber yaşanmış partner ile 21 yaşın altındaki çocuklar Ankara Antlaşması Bağımlı Vizesi başvurusu yaparak İngiltere’ye esas başvuru sahibi ile birlikte gelebilecektir. Bağımlı aile üyelerinin de sağlık hizmetlerinden yararlanma, eğitim görebilme, istediği işte çalışan olarak ya da kendi işini kurarak çalışabilme hakları bulunmaktadır. Bunların dışındaki hak ve avantajlar hakkında bilgi almak üzere uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Antlaşması başvuruları ve bu vize kapsamında elde edilecek haklara dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçebilirler. CSS Legal uzmanları başvurular hakkında detaylı bilgi ve başvurular için profesyonel destek sağlayacaklardır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 784 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular