image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Hangi Ülkelerde Geçerlidir?

“Ankara Anlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?” sorusunun cevabı, tüm Avrupa Birliği ülkeleridir.

Ankara Antlaşması, 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye arasında imzalanmıştır. Dolayısıyla bu kapsamda başvuru yapmayı planlayan kişilerin sıkça sorduğu “Ankara Anlaşması Vizesi hangi ülkelerde geçerlidir?” sorusunun cevabı da ortaya çıkmaktadır. Ankara Anlaşması tüm Avrupa Birliği ülkelerinde geçerlidir. Ancak bu anlaşma kapsamında iş kurmak ve sonrasında yerleşmek için en avantajlı ülke İngiltere’dir. Diğer ülkelerin ise tamamında Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu haklar ve nitelik bağlamında aynıdır.

Herhangi bir yasal çalışma iznini içeren bir vize türüyle İngiltere’de 1 yıl çalışarak bulunmuş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapabilirler. Bu vize, kişi Birleşik Krallık’ta aynı iş yerinde çalışmaya devam edilebilsin diye verilmekte olan ve Ankara Antlaşması hükümlerine dayanmakta olan bir vize türüdür. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ise 18 yaş üstünde olan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği, İngiltere’de iş kurma izni veren bir İngiltere vizesi türüdür. Ankara Anlaşması kapsamında İngiltere vizesi başvuruları hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1568 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular