image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi Brexit Sonrası Değişikliğe Uğrayacak Mı?

Ankara Anlaşması Vizesi Brexit sonrası değişikliğe uğrayıp ya da uğramayıp başvuru yapılmaya devam edecek. Bu durum İngiltere Avrupa Birliği’nden tam anlamıyla çıkana kadar 2 yıllık müzakere sürecinde belli olacak.

İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış kararı almasının ardından Ankara Antlaşması başvurusu, Ankara Antlaşması uzatma başvurusu, Ankara Antlaşması ile 4 yıl bulunduktan sonra yapılabilen sürekli oturum izni ile bu izin alındıktan sonra yapılabilen İngiltere vatandaşlığı başvurularında bulunacak olan başvuru sahiplerinde bir endişe oluştu. Bu başvuruların tamamen kaldırılıp kaldırılmayacağı İngiltere gündeminde merak edilen konuların başında geliyor. 

Ankara Anlaşması Vizesinin geleceğiyle ilgili çalışmalar, Türkiye ile İngiltere arasında devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Ankara Anlaşmasından kaynaklanan haklarının, değil kaybı, daha da ileri götürülmesi noktasında müzakereler devam ediyor. Dolayısıyla şu anda üzerinde mutabık kalınmış bir konu yok. Ancak yeni süreçte bu vize türünün adı Ankara Anlaşması Vizesi olmayabilir. Adı değiştirilerek aynı şekilde haklar kaybedilmeden Brexit sonrasında da devam edilmesi için çalışmalar yapılıyor.

2 yıllık müzakere sürecinde bu İngiltere vizesi türünde herhangi bir değişiklik olması durumunda web sitemizin ana sayfasında yer alan İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden duyurular yapılacaktır. Burayı takip etmenin yanı sıra CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek de detaylı bilgi ve başvurunuz için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

İngiltere ile Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 918 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular