image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Vizesi 2017 Değişiklikleri Nelerdir?

Ankara Anlaşması Vizesi 2017 değişiklikleri web sitemizin ana sayfasındaki İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden takip edilebilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, 1963 yılında imzalanmış olan Ankara Anlaşması hükümlerine bağlı olarak ortaya çıkan ve T.C. vatandaşlarına İngiltere’de iş kurma ve yerleşme izni veren istisnai bir vize kategorisidir. Ankara Anlaşması Vizesi 2017 değişiklikleri web sitemizin ana sayfasındaki İngiltere Vizesinde Son Gelişmeler bölümünden takip edilebilmektedir.

Ankara Anlaşması Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da İngiltere’de iş kurarak yerleşebilmesi için birçok avantaj sağlamaktadır. Ancak bu anlaşmanın kuralları stand-still ilkesi gereğince değiştirilemez olmasına karşın İngiltere Göçmenlik Mahkemesinde görülen bir davada davacının süresiz oturum izni alması engellendi. Bunun gerekçesi olarak da Türkiye’nin AB’ye uyum süreci için öngörülen bu anlaşmanın Türkiye’nin AB’ye giremediği ve girmesinin de oldukça zor görünmesi nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’ye sürekli oturum izni veya İngiliz vatandaşlığı alarak yerleşmesinin artık gerekmemesi verildi.

Ankara Antlaşması Vizesine yapılan ilk başvuruların ve uzatma başvurularının değerlendirilmesinin de askıya alındığı başvuru yapmayı planlayan kişilerce düşünülmemelidir. Başvurular aynı şekilde yapılmaya devam edilmekle birlikte yalnızca süresiz oturum izni ve İngiliz vatandaşlığı başvurularında beklemeler olması bekleniyor. Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere’de iş kurmak üzere CSS Legal danışmanlarından detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 999 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular