image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Süresiz Oturum İznini İçerir Mi?

Ankara Anlaşması süresiz oturum iznini içermemekte olup İngiltere’de 4 yıl bu kapsamda kalındıktan sonra süresiz oturum izni başvurusu yapılabilecektir.

Ankara Anlaşması Vizesi ilk başvurusu yapıldıktan sonra 1 yıllık geçici oturum izni alınabilmektedir. Bu süre dolmadan yapılan uzatma başvuruları sonrasında da 4 yıl dolana kadar geçici oturum izni verilecektir. İngiltere’de 4 yıl uzatmalarla birlikte kalındıktan sonra süresiz oturum izni başvurusu yapılarak şartlar sağlanıyorsa bu izni alabilmek mümkün olacaktır. Yani Ankara Anlaşması kapsamında alınan İngiltere vizesi doğrudan süresiz oturum hakkı sağlamaz. Ancak 4 yılın sonunda bu hak kazanılabilmektedir. İngiltere’de toplam 5 yıl, sürekli oturum izniyle de son 1 yıl yaşayan kişiler İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabileceklerdir.

Ankara Anlaşması ilk vize başvurusundan İngiltere vatandaşlığı başvurusuna kadar oldukça aşamalı ve karmaşık bir başvuru türü olup bu başvurularda İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarından profesyonel destek alarak başvuru yapmak olumsuz bir sonuçla karşılaşmamak ve kayıplara uğramamak açısından oldukça yararlı olacaktır. Detaylı bilgi ve danışmanlık almak için CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1057 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular