image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Red Nedenleri Nelerdir?

Ankara Anlaşması red nedenleri, başta başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerde eksiklik olması ve başvurunun İngiltere’de gerçekten iş kurmak üzere yapıldığına dair ikna edici olmaması gibi nedenlerdir.

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, sermaye, İngilizce dil seviyesi vb. kısıtlar olmaksızın Birleşik Krallık’ta kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu başvurularda başvuru şartlarında net bir kısıt olmayıp başvuru şartlarını iş, işin bulunduğu sektör, piyasa gibi hususlara uygun olarak sağlamak yeterli olmaktadır. Örneğin, puan bazlı vize türlerinde belirli bir sermaye miktarı bulunurken (200 Bin GBP, 2 Milyon GBP vb.) bu başvurularda yalnızca işin bulunduğu sektörün ortalamasına uygun olarak iş kurabilecek ve kar elde edene dek geçimi sağlayacak ölçüde bir sermeye yeterli olmaktadır.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuruları ikna edici ve gerçekçi şekilde hazırlanmış bir başvuru dosyası ile yapıldığı takdirde olumlu sonuç alınabilecektir. Ancak aksi bir durumda vize reddi alınacaktır. Şartlarını sağlamak diğer İngiltere çalışma vizesi türlerine nazaran daha kolay olmasına karşın işin kurulacağına dair inandırıcı bir dosya hazırlanması tüm başvurulardan çok daha fazla önem taşımaktadır. Bu sağlanamazsa başvuru dosyası çeşitli nedenlerle reddedilecektir. Ankara Anlaşması red nedenleri, başvuru dosyasında bulunması gereken belgelerde eksiklik olması, başvurunun İngiltere’de gerçekten iş kurmak üzere yapıldığına dair ikna edici olmaması, iş planının kişiye özgün olmaması, iş planının piyasa şartlarına göre gerçekçi analizleri içermemesi gibi nedenlerdir.

Yukarıda sayılmış olan Ankara Anlaşması red nedenleri içerisinden biri ile başvurusunun reddedilmesini istemeyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilecektir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2257 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular