image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Olan Ülkeler Hangileridir?

Ankara Anlaşması olan ülkeler, tüm Avrupa Birliği ülkeleri olmasına karşın bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurulabilmektedir.

Ankara Anlaşması, 1963 yılında Türkiye Cumhuriyeti ve o dönemdeki Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmıştır. Sözleşmenin imzalandığı zamanda İngiltere Avrupa Birliği üyesi değildi. Ancak 1973 yılında İngiltere’nin de AB’ye girmesi ile bu anlaşma İngiltere için de bağlayıcı bir hale gelmiştir. Ankara Anlaşması olan ülkeler, tüm Avrupa Birliği ülkeleri olmasına karşın bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurulabilmektedir. Diğer ülkelerdeki birtakım bürokratik engeller ya da çalışma izni kurallarının pek bir avantaj sağlamaması İngiltere’yi en çok tercih edilen ülke konumuna getirmektedir.

İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi, Birleşik Krallık’ta iş kurmak isteyen ve 18 yaş üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu vize ile İngiltere’ye gidip iş kurduktan sonra vize uzatmaları dahil olarak toplamda 4 yıl bulunan kişiler sürekli oturum izni başvurusu, sürekli oturum iznini aldıktan 1 yıl sonra (İngiltere’de toplamda 5 yıl bulunulduktan sonra) da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapabilmektedir. Bu kapsamda yapılacak ilk başvurudan son başvuruya kadar detaylı bilgi ve danışmanlık almak isteyen kişiler CSS Legal ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilecektir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3054 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular