image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Ne Zaman İmzalandı?

“Ankara Anlaşması ne zaman imzalandı?” sorusunun cevabı, Ankara Antlaşması 1963 yılında o dönemde Avrupa Birliği’ne girmiş olan ülkeler ve Türkiye tarafından imzalandı.

“Ankara Anlaşması ne zaman imzalandı?” sorusunun cevabı, Ankara Antlaşması 1963 yılında o dönemde Avrupa Birliği’ne girmiş olan ülkeler ve Türkiye tarafından imzalandı. İngiltere o dönemde Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunmuyordu. 1973 yılında İngiltere’nin AB’ye girmesi ile birlikte bu anlaşmayı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla 1973 yılından bu yana İngiltere de Ankara Antlaşması hükümleriyle bağlıdır.

Ankara Antlaşması hükümlerinin en önemlilerinden biri stand-still ilkesi olup bu ilke o dönemde iş kurmak üzere bulunan şartların ileride ağırlaştırılamayacağı ve değiştirilemeyeceği anlamına gelmektedir. Bu ve bunun gibi daha birçok hükmü bulunan bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurabilmesi için pek çok avantaja sahiptir. İngiltere’de toplamda 4 yıl kalındıktan sonra sürekli oturum izni, 5 yıl kalındıktan sonra ise İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilmektedir.

İngiltere’de bu kapsamda iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile irtibata geçerek bu karmaşık başvurularda detaylı bilgi ve profesyonel destek alabilirler. İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında profesyonel destek sağlayan firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 993 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular