image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Ne Kadar Sürer?

“Ankara Anlaşması ne kadar sürer?” sorusu Ankara Anlaşması Vizesi başvuru sürecinde en çok merak edilen soruların başında gelmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, kendi mesleğini serbest meslek erbabı olarak yapmak isteyen, herhangi bir kişi veya şirketin direktifi veya kontrolü altında sabit bir gelir elde etmeden, bütünüyle bağımsız olarak kendi işini serbest meslek sahibi olarak yapacak kişileri kapsamaktadır. Bu vize Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olan kişiler için geçerlidir.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvuru sürecinde en çok merak edilen soruların başında “Ankara Anlaşması ne kadar sürer?” sorusu gelmektedir. Bu vize yapılan ilk başvuru ile 1 yıllık alınabilmektedir. Bu 1 yıllık süre içinde işini kurabilen ve sürdürebilen kişiler İngiltere’den Ankara Anlaşması uzatma başvurusu yapabilecektir. Uzatma başvurusu ile 3 yıla kadar bir vize daha alınabilir. Uzatma başvurusu ya da 3 yılın altında uzatma alınan hallerde uzatma başvurularıyla birlikte İngiltere’de 4 yıl sonra sürekli oturum izni, 5 yılın sonunda da (son 1 yıl sürekli oturum izni ile) İngiltere vatandaşlığı başvurusu yapılabilir ve başvuru sahibi yeterli şartları sağlıyorsa bu haklar kazanılabilir.

Ankara Anlaşması kapsamında yapılan ilk başvurudan İngiltere vatandaşlığı başvurusuna kadar tüm başvuru işlemleriyle ilgili bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal ile iletişime geçebilir.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1369 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular