image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Muhasebeci Gerekir Mi?

Ankara Anlaşması muhasebeci, İngiltere’de iş kuracak olan kişiler için oldukça gereklidir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişilere bu konuda da uzmanlarımız tarafından yönlendirme yapılmaktadır.

1963 yılında imzalamış olan Ankara Anlaşması’nın tarafları, Türkiye ile Avrupa Birliği ülkeleridir. Bu anlaşma hükümleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına pek çok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. Ankara Anlaşması’nın en önemli hükümlerinden biri stand-still ilkesi de denilen kuralların değişmezliği ilkesidir. Bu anlaşmanın hükümlerinin aynı kalacağı ve ilerleyen yıllarda bu kapsamda başvuru yapacak olan kişilerin aleyhine bir değişiklik yapılamayacağı garantisini stand-still ilkesi sağlamaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi, İngilizce dil seviyesi kısıtı olmaksızın Birleşik Krallık’ta kendi işlerini kurmak üzere başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür. Bu başvurularda başvuru şartlarında net bir kısıt olmayıp başvuru şartlarını iş, işin bulunduğu sektör, piyasa gibi hususlara uygun olarak sağlamak yeterli olmaktadır. Örneğin, İngiltere Girişimci Vizesi başvurusunda aranan 200.000 GBP bu başvuruda yalnızca işi kurmaya ve kar elde edene kadar masrafları karşılamaya yetecek ölçüde olmalıdır. Bu durum İngiltere’de iş kurmak isteyen kişilere pek çok avantaj sağlamaktadır.

Ankara Anlaşması Vizesi başvurularında mümkünse kişinin İngiltere’de çalışacağı bir muhasebecinin de olduğunu başvuruda göstermek kişinin işi kuracağı konusunda oldukça ciddi olduğunu göstermesi bakımından yararlı olacaktır. Bu bağlamda Ankara Anlaşması muhasebeci, İngiltere’de bu kapsamda iş kuracak olan kişiler için oldukça gereklidir. Başvurusunu CSS Legal ile gerçekleştiren kişilere bu konuda da uzmanlarımız tarafından yönlendirme yapılmaktadır.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2391 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular