image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Meslekler İçinde Hangilerinin Yapılabilmesine İzin Verir?

Ankara Anlaşması meslekler içinde çoğunun yapılabilmesine işin serbest meslek sahibi olarak yürütülmesi yani bir başkasına bağlı olmadan çalışılması şartıyla izin vermektedir.

İngiltere’ye Ankara Antlaşması kapsamında giderek ilerleyen süreçte oraya yerleşmek isteyen başvuru sahipleri bilmelidir ki bu vize türü ile İngiltere’de her türlü yasal işi bir başka kişiye bağlı olmadan yapabilmek mümkündür. Bu vize İngiltere’de iş kurmak, bir işe ortak olmak, bir işi devralmak gibi amaçlarla İngiltere’ye gitmeyi planlayan kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türü olup her türlü yasal iş, mesleki yeterliliğe sahip olunması ve bu işten para kazanılabileceği hususunda ikna edici olunması şartıyla yapılabilmektedir.

Yemek/eğlence sektörü ile ilgili meslekler, temizlik ve bakıcılık hizmetleri ile ilgili meslekler, binek araçlar ve nakliye işleri ile ilgili meslekler, dekorasyon/inşaat sektörü ile ilgili meslekler, bilgisayar, internet, tasarım ile ilgili meslekler, danışmanlık hizmetleri ile ilgili meslekler, eğitim ile ilgili meslekler, dış ticaret ile ilgili meslekler, sanat dallarıyla ilgili meslekler, giyim sektörü ile ilgili meslekler Ankara Antlaşması kapsamında İngiltere’de yapılabilecektir. Kafe, sandviç bar işletmeciliği, lokanta ve market işletmeciliği, ev ve işyeri temizlikçiliği, çocuk bakıcılığı, araç satış işleri, oto tamirciliği, motosiklet ve bisiklet tamirciliği, nakliyecilik, kuryelik, taksicilik, müteahhitlik, mimarlık, iç mimarlık, marangozluk, tesisatçılık, grafik tasarımcılık, eğitim danışmanlığı, psikolojik danışmanlık, müzisyenlik, ressamlık, moda tasarımcılığı gibi meslekleri Ankara Antlaşması Vizesi kapsamında yapılacak mesleklere örnek olarak verebiliriz. Burada Ankara Anlaşması meslekler için önemli olan husus, yapılacak işin yasal olması ve başka birine bağlı olmadan yapılmasıdır.

İngiltere’de Londra ile Türkiye’de Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 935 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular