image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması İspanya İçin Geçerli Midir?

Ankara Anlaşması İspanya için de geçerli olmasına karşın bu kapsamda en avantajlı şekilde iş kurulabilen ülke İngiltere’dir.

Ankara Antlaşması (ECAA), 1963 yılında Türkiye ile dönemin Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olup Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına AB ülkelerinde imzalandığı dönemde geçerli olan kurallara göre iş kurma izni ve sonrasında vatandaşlık almaya kadar varan pek çok hak tanımaktadır. İmzalandığı dönemde Avrupa Birliği ülkelerinden biri olmayan İngiltere, 1973'te Avrupa Birliği’ne katılmasıyla Ankara Anlaşması'nı da kabul etmiş oldu. Dolayısıyla o dönemde İngiltere'de geçerli olan iş kurma iznine dair kanun ve uygulamaların ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceği İngiltere tarafından da garantilenmiş oldu.

Bir AB ülkesi olması nedeniyle Ankara Anlaşması İspanya için de geçerli olmasına karşın bu kapsamda en avantajlı şekilde iş kurulabilen ülke İngiltere’dir. İngiltere'de sözleşmenin imzalandığı dönemde geçerli kanunlar, yabancıların İngiltere'de işyeri açmasında şu anki İngiltere Girişimci Vizesi ile İngiltere Yatırımcı Vizesi gibi puan bazlı vizeler kadar zor şartlar istemiyordu. Nispeten daha kolay olan bu şartları sağlayan kişiler İngiltere'de kendi işini kurup süresiz oturum iznine ve sonrasında da vatandaşlığa sahip olabiliyordu. Ankara Antlaşması hükümlerin ilerleyen yıllarda değiştirilmeyeceği ilkesini de içermektedir. Dolayısıyla Ankara Anlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının günümüzde o yıllardaki şartlarda iş kurabilmesini maddeleriyle güvence altına almıştır.

İngiltere’de ve Türkiye’de ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış firmamızla iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1776 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular