image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması İngiltere Vatandaşlığı Elde Etmeyi Sağlar Mı?

Ankara Anlaşması İngiltere içinde toplamda 5 yıl, son 1 yıl da sürekli oturum izni ile bulunulduktan sonra İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesini ve bu hakkın elde edilebilmesini sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de bulunurken İngiliz vatandaşlığı da alarak çifte vatandaşlık kazanmak isteyen kişiler 5 yıl İngiltere’de bulunduktan sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirler. Ankara Anlaşması İngiltere içinde toplamda 5 yıl, son 1 yıl da sürekli oturum izni ile bulunulduktan sonra İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapılabilmesini ve bu hakkın elde edilebilmesini sağlamaktadır.

İngiliz vatandaşlığı başvurusu yapabilmek için sağlanması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar; bir İngilizce dil belgesinin alınması ve Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) testinin geçilmiş olmasıdır. İngiltere vatandaşlığı başvurusu için İngilizce dil şartının sağlanması amacıyla girilebilecek olan dil sınavları; IELTS Life Skills, IELTS for UKVI veya Trinity College London’ın sınavlarıdır. IELTS Life Skills sınavından B1, IELTS for UKVI sınavının dinleme ve konuşma bölümlerinden 4.0 ya da Trinity College London’ın sınavlarından B1 seviyesinde sonuç almak bu başvurularda gerekli olan İngilizce dil şartının sağlanması için yeterli olacaktır.

İngiltere vatandaşlığı başvurularında bakılacak olan şartlardan bir diğeri ise son 1 yılda 90 gün ve son 5 yılda 450 günden fazla İngiltere dışında kalmamış olmaktır. Bu hususa dikkat edilerek başvuru yapılması olumlu sonuç alabilmek adına yararlı olacaktır. Burada sayılanlar dışında vatandaşlık başvurularında aranan şartlarla ilgili detaylı bilgi ve danışmanlık için CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 920 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular