image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Eş Vizesi Red İle Sonuçlanırsa Ne Yapılabilir?

Ankara Anlaşması Eş Vizesi red ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin vize başvurularının vize reddi ile sonuçlanması durumunda bu redde karşı idari itiraz (administrative review) hakları bulunur.

Ankara Anlaşması Eş Vizesi başvuruları konsolosluk vize memurlarınca değerlendirildikten sonra olumlu ya da olumsuz bir karar verilmektedir. Olumlu sonuç alan bağımlılar İngiltere’ye giriş yapabilecekleri bir vizeye sahip olurken, olumsuz sonuç alan kişilere ise bir ret mektubu gönderilecektir. Vize reddi alan başvuru sahibine gönderilen ret mektubu başvurunun neden reddedildiğinin açıklaması ile alınan redde karşı bir itiraz hakkının olup olmadığı hususlarını içerecektir. Ancak itiraz hakları dışında tüm İngiltere vizesi başvuru sahiplerinin itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu (re-consideration application) yapması da mümkündür. İtiraz başvuruları içerisinden hangisinin durumunuz için daha yararlı olduğu hakkında detaylı bilgi ve bu başvurularda danışmanlık almak için CSS Legal ile irtibata geçebilirsiniz.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru sahiplerinin eş ya da 2 yıllık partnerlerinin yaptıkları Ankara Anlaşması Eş Vizesi red ile sonuçlanan bağımlıların idari itiraz (administrative review) başvurusunda bulunma hakkı bulunur. İdari itiraz hakkı, vize memurlarının hatalarına karşı idareye başvuru yapılması hakkını içeren bir itiraz hakkıdır. Bunun dışında bir nedenle idari itiraz başvurusunda bulunulamaz. Bunun dışındaki bir durumda yapabilecekleriniz hakkında CSS Legal uzmanlarından bilgi alabilirsiniz.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1013 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular