image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Eş Vizesi Nedir?

Ankara Anlaşması Eş Vizesi, Ankara Anlaşması kapsamında kendi işini kuranların da bir işverene bağlı olarak çalışanların da eş ya da en az 2 yıllık partnerlerinin Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için başvuru yapabildikleri bir vize türüdür.

Ankara Anlaşması Eş Vizesi, Ankara Anlaşması kapsamında kendi işini kuranların (Ankara Anlaşması Vizesi) da bir işverene bağlı olarak çalışanların (Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi) da eş ya da en az 2 yıllık partnerlerinin Birleşik Krallık’a giderek aile birlikteliğinin sağlanması için başvuru yapabildikleri bir vize türüdür.

Ankara Antlaşması Vizesi ile İngiltere’de iş kuran kişilerin bağımlı aile üyeleri, asıl başvuru sahibi ne kadar vize alabilmişse o süreyle kısıtlı olacak şekilde Ankara Anlaşması Eş Vizesi alabileceklerdir. Dolayısıyla esas göçmen İngiltere’de sürekli oturum izni veya İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparken bağımlıları da onunla birlikte başvuru yapabilecektir. Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile bulunanların durumları ise biraz daha farklıdır. Bağımlılar, esas göçmenle birlikte değil İngiltere’de en az 2 yıl bulundukları takdirde sürekli oturum başvurusu yapabilecektir. Yani esas göçmen sürekli oturum başvurusu yaparken bağımlılar İngiltere’de 2 yılı dolduramamışsa sürekli oturum başvurusu için bu sürenin dolmasının beklenmesi gereklidir.

Ankara Antlaşması kapsamında iş kuran ya da çalışan olarak bulunan kişilerin eşleri ya da 2 yıllık partnerleri yapacakları başvurularda bilgi ve profesyonel destek almak için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

İngiltere’den ve Türkiye’den yapılan başvurularda başvuru sahiplerine destek sağlayarak CSS & Co Legal Services ile iletişim bilgileri aracılığıyla ofislerimize gelerek ya da arayarak iletişime geçilebilir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1178 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular