image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Eş Getirme Vizesi Nedir?

Ankara Anlaşması Eş Getirme Vizesi eş veya en az 2 yıl beraber yaşamış partneri getirebilmek mümkündür. Buna ek olarak, Ankara Anlaşması kapsamında öz, üvey, evlatlık fark etmeksizin çocuklar da bağımlı olarak getirilebilmektedir.

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına İngiltere’de iş kurma izni veren ve birçok avantajı bulunan bir vize türüdür. Bu vizenin sağladığı avantajlardan biri de İngiltere’ye bağımlı eş/partner ve çocukları getirebilmektir. Ankara Anlaşması Eş Getirme Vizesi ile eş veya en az 2 yıl beraber yaşamış partneri getirebilmek mümkündür. Buna ek olarak, Ankara Anlaşması kapsamında öz, üvey, evlatlık fark etmeksizin çocuklar da bağımlı olarak getirilebilmektedir.

İngiltere’ye getirilen bağımlı aile üyelerinin (eş/partner, çocuklar) İngiltere’de çalışma izni olmasının yanı sıra, İngiliz vatandaşları gibi sağlık hizmetlerinden ve eğitim hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkı da bulunmaktadır. Sağlık ve eğitim hizmetlerinin devlet tarafından sunuluyorsa ancak ücretsiz olacağı, özel kurumlardan ücretsiz alınamayacağı hususuna da dikkat edilmelidir.

Ankara Anlaşması başvurusu yapacak olan ya da hâlihazırda bu kapsamda İngiltere’de bulunan kişiler bağımlılarını Birleşik Krallık’a getirmek için yapılacak Ankara Anlaşması Bağımlıları Vizesi başvurularda profesyonel destek almak üzere CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. 

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vize ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1190 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular