image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Danimarka İçin Geçerli Midir?

Bir Avrupa Birliği üyesi olması nedeniyle Ankara Anlaşması Danimarka için de geçerli olmasına karşın bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurabilmek mümkündür.

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de kendi işlerini kurmak suretiyle İngiltere’de göçmenlik statüsü kazanmalarına imkân veren bir İngiltere çalışma/iş vizesi türüdür. Bu İngiltere vizesi türü, 1963 yılında Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olan Ankara Anlaşması hükümlerine dayanmaktadır. İngiltere vizesi ile kendi işini kurup Birleşik Krallık’a gitmek isteyenler için sektör, sermaye, eğitim seviyesi, tecrübe süresi ve İngilizce dil bilme seviyesi kısıtı bulunmamaktadır.

Ankara Anlaşması, Türkiye ve Avrupa Birliği ülkeleri arasında imzalanmış olduğu için anlaşma hükümleri tüm AB ülkelerinde geçerlidir. Dolayısıyla bir Avrupa Birliği üyesi olması nedeniyle Ankara Anlaşması Danimarka için de geçerlidir. Buna karşın bu anlaşma kapsamında yalnızca İngiltere’de iş kurabilmek mümkündür. Çünkü bu anlaşma imzalandığı dönemde ülkelerde iş kurma izni kurallarının günümüzde de korunacağını taahhüt etmiş bir anlaşmadır. O dönemde de iş kurma izninin en kolay alınabildiği ülke İngiltere olduğu için en rahat ve avantajlı şekilde burada iş kurulabilmektedir. İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi ile iş kurmak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçerek detaylı bilgi ve danışmanlık alabilirler.

İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 4661 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular