image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Bekleme Süresi Ne Kadardır?

Ankara Anlaşması bekleme süresi, Türkiye’den yapılan başvurularda 3 ay, İngiltere’den yapılan başvurularda ise 6 ay olabilmektedir.

Ankara Anlaşması bekleme süresi, yerleşim kapsamlı vize başvurularında da olduğu gibi 3 aydır. Bu süre, İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak kısa olabileceği gibi daha uzun da olabilmektedir. Bunun yanında İngiltere’den yapılan başvurularda bu süre 6 ayı bulabilmektedir.

Türkiye’den Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapan başvuru sahipleri dosyanın tamamlanması ve Türkiye’de İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa ve Gaziantep illerinde bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslimiyle başvurularının gerçekleşmesi sonrasında yaklaşık olarak 3 ay içinde vize sonucu alınmaktadır. 

Ankara Antlaşması kapsamında yapılan İngiltere vizesi başvurusu İngiltere içinden yapılırsa başvuru yapılan tarihten itibaren başvurunun açıklanması vize başvurusunu değerlendiren İngiltere İçişleri Bakanlığının yoğunluğuna bağlı olarak açıklanmaktadır. Başvuru yapılan tarihten itibaren genellikle 6 aya kadar herhangi bir zamanda açıklanmasına karşın daha uzun sürede açıklanması da söz konusu olabilir.

İngiltere’den ya da Türkiye’den Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu yapacak olan başvuru sahipleri İngiltere vize ve göçmenlik kanun ile yönetmeliklerine uygun bir başvuru gerçekleştirebilmek için CSS Legal uzmanlarıyla irtibata geçebilirler.

Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan CSS Legal İngiltere vizesiİngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvuruları) başvurularında uzmanlaşmıştır. CSS Legal ile iletişime geçerek uzman danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve başvuru sürecine dair detaylı bilgi alabilirsiniz. Firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1183 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular