image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Ankara Anlaşması Askerlik Tecili Yapılabilmesini Sağlar Mı?

Ankara Anlaşması askerlik tecili yapılabilmesini sağlamamaktadır, yalnızca İngiltere’de Ankara Anlaşması ya da çalışma vizesi türlerinden biriyle bulunuluyorsa kişinin durumuna bağlı olarak askerlik tecil edilebilecektir ya da yine bu vize türlerinde biriyle en az 3 yıl bulunulduysa bedelli askerlik yapılabilecektir. Bu hususta bilgi almak isteyen kişiler CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilir.

Ankara Anlaşması Vizesi, 18 yaşın üstünde bulunan her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Birleşik Krallık’ta iş kurmak üzere başvuru yapabildiği ve şartlarını sağlamanın diğer iş kurma amaçlı başvurulabilen İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden çok daha kolay olduğu vize türüdür. Bu vize başvuru yapan kişiye pek çok geniş kapsamlı hak sağlamaktadır. Sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma, eğitim görebilme, bağımlı aile üyelerini (eş/partner ve varsa çocuklar) beraberinde getirebilme gibi haklar sağlar. Bunun yanı sıra diğer vizelerden çok daha kısa sürede yani 4 yılda sürekli oturum izni başvurusu, 1 yıl sonra da İngiltere vatandaşlığı başvurusu yaparak bunu kazanma hakkı vermektedir.

Yukarıda bahsettiğimiz hakları sağlayan Ankara Anlaşması askerlik tecili yapılabilmesini de kişinin durumuna da bağlı olarak sağlayabilmektedir. Buna ek olarak Ankara Anlaşması kapsamında ya da diğer İngiltere çalışma/iş vizesi türlerinden biriyle İngiltere’de 3 yıl bulunulmuş olması halinde bedelli askerlik yapılabilecektir. İngiltere’de Ankara Anlaşması Vizesi kapsamında bulunan kişiler bu hususla ilgili detaylı bilgi almak için CSS Legal ile irtibata geçebilir.

CSS Legal, Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine İngiltere vizesi ve göçmenlik başvurularında danışmanlık sağlayan bir şirkettir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2661 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular