image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

2. Kez İngiltere Vizesi Başvurusu Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

2. kez İngiltere vizesi başvurusu yapılacaksa bu başvurunun uzatma başvurusu mu başka vize türüne geçiş başvurusu mu yoksa itiraz kapsamlı bir başvuru mu olduğuna göre dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

İngiltere vizesine yapılan ilk başvuruda da sonrasında yapılacak olan başvurularda da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. 2. kez İngiltere vizesi başvurusu yapılacaksa bu başvurunun uzatma başvurusu mu başka vize türüne geçiş başvurusu mu yoksa itiraz kapsamlı bir başvuru mu olduğuna göre dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır.

İlk verilen İngiltere vizesinin süresi bitince bazı vize türlerinde uzatma başvurusu yapılarak vizenin uzatılabilmesi mümkündür. İngiltere’den yapılacak olan vize uzatma başvurusu ilk verilen vizenin süresi bitmeden yapılmalıdır. Birleşik Krallık’ta hâlihazırda almış olduğu vize ile yasal olarak bulunan kişiler istedikleri takdirde başka bir vize türüne geçiş başvurusu da yapabilmektedir. Ancak her İngiltere vizesi türünden geçiş yapabilmek ve her vize türüne geçiş yapabilmek mümkün değildir. Vize reddi aldığı için yeni bir başvuru ya da itiraz kapsamlı bir başvuru yapılarak 2. başvuru yapılabilmesi de mümkündür.

Yukarıda bahsedilen başvurulardan hangisini yapmasının kendi durumu için daha uygun olacağı hususunda bilgi ve danışmanlık almak isteyen başvuru sahipleri CSS Legal uzmanları ile irtibata geçebilirler. Bu sayede başvuru sahipleri ne tür seçeneklere sahip olduklarını öğrenerek başvurularını şekillendirebileceklerdir.

CSS Legal, 2006 yılından bu yana vize danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik hukuku uzmanlarımızdan detaylı bilgi alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 2410 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular