image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere’den Başka İngiltere Vizesine Geçiş Başvurusu Yapmak

Birleşik Krallık’ta hâlihazırda geçerli bir İngiltere vizesi türü ile bulunuyorken başka bir vize türüne geçiş başvurusu yapabilmek bazı vize kategorileri için mümkündür. 

geçiş başvurusu

Türkiye’den İngiltere vizesi alarak İngiltere’ye gitmiş ve hâlihazırda almış olduğu vize ile İngiltere’de yasal olarak bulunan kişiler istedikleri takdirde başka bir vize türüne geçiş başvurusu yapabilmektedir. Ancak her vize türünden geçiş yapabilmek ve her vize türüne geçiş yapabilmek elbette ki mümkün değildir. İngiltere’de bulunan kişiler CSS Legal Londra ofisindeki uzmanlarımızla irtibata geçerek hâlihazırda bulundukları vize türünden geçiş yapıp yapamayacakları ve yapabileceklerse hangi vize türlerine geçiş yapabileceklerine dair detaylı bilgi alabilirler. Ne tür seçeneklere sahip olduklarını öğrenerek geleceklerini şekillendirmek isteyen başvuru sahipleri telefon ederek ya da Londra ofisimize gelerek detaylı bilgi alabilecektir.

İngiltere turist/ziyaretçi vizesi türlerinde kesinlikle başka bir vize türüne geçiş yapmak ya da bu vize türlerine geçiş yapılması mümkün değildir. Bu durumun istisnaları; Ankara Anlaşması Vizesi ve AB vatandaşlarının bağımlıları için İngiltere yerleşim vizesi başvruları ile insan hakları başvurularıdır. Ancak yine de turist/ziyaretçi vizesi ile gittikten sonra İngiltere’den bu başvurunun yapılması bazı hallerde başvurunuzun reddine sebep olabilir. CSS Legal şikayet konusu olabilecek bu hususa karşı başvuru sahiplerini bilgilendirme niyetindedir. Olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kalmamak için başvuru sahiplerinin uzmanlarımızla irtibata geçmeleri yararlı olacaktır.  

Puan bazlı sistemin uygulandığı Tier-1 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-2 İngiltere Çalışma/İş Vizesi, Tier-4 İngiltere Öğrenci Vizesi ve Tier-5 İngiltere Geçici Çalışma Vizesi başvurularının ise çoğu alt kategorisinde vize değişimi yapabilmek mümkündür. Çok fazla sayıda bulunan vize türlerinden hangisine geçiş yapılmasının kişinin durumuna göre daha faydalı olduğunu uzmanlarımız detaylı olarak inceleyerek başvuru sahiplerini yönlendireceklerdir.

Yerleşim kapsamlı başvurularda da başka vize türlerinden geçiş yapılabilmesi mümkün olmakla birlikte sürekli oturum izni olarak verilmeyen türlerinde vize değişimi mümkündür. İngiltere yerleşim/evlilik vizesi türlerinden biri ile İngiltere’de bulunurken diğer kategorilerden hangi vize türlerine geçiş başvurusu yapılabileceği veya yerleşim kapsamlı vizelerden hangisine geçiş yapabileceğini belirlemek isteyen başvuru sahipleri firmamız uzmanları ile irtibata geçebilirler.

Türkiye’den olduğu gibi Birleşik Krallık’tan yapılacak olan tüm vize başvurularında da danışmanlık hizmeti sağlayan CSS Legal ile vize başvurusunu gerçekleştirmek başvuru sahiplerine pek çok yarar sağlayacaktır. Bu karmaşık başvuruları eksiksiz ve hatasız gerçekleştirebilmek ve istendiği takdirde başka bir İngiltere vizesi türüne geçiş yapılabilmek için CSS Legal yorum ve analizleriyle üst düzey danışmanlık hizmeti veren uzmanları ile iletişime geçilebilir.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı yapan ve Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de başvuru sahiplerine hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Reddine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile iletişime geçerek İngiltere göçmenlik mevzuatı/uygulamaları uzmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz. CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 3367 defa görüntülendi