image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Turist Vizesi Almak Zor Mudur?

İngiltere Turist Vizesi almak, diğer vize türlerinde olduğu gibi çeşitli zorluklara sahiptir. “İngiltere Turist Vizesi almak zor mu?” sorusuna cevap bulmak ve vize başvuruları ile ilgili her tür konuda detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services danışmanları ile iletişime geçebilirler.

İngiltere Turist Vizesi İngiltere'ye kısa süreli ziyaret amaçlı alınabilen bir İngiltere vizesi türüdür. Diğer İngiltere vizesi türlerinde olduğu gibi İngiltere Turist Vizesini almanın da kendine has zorlukları vardır. “İngiltere Turist Vizesi almak zor mu?” sorusunun cevabının evet olduğu bilinmektedir fakat süreç titizlikle izlendiği takdirde başvurunun başarılı olma olasılığı artmaktadır.

İngiltere Genel Ziyaretçi/Turist Vizesi başvuruları karmaşık yapıda başvurulardır ve başarıya ulaşabilmeleri için titizlikle izlenmesi gerekli prosedürler vardır. Bu prosedürlerin takibi ve başvuru dosyasının eksiksiz oluşturulması vize başvurusunun başarılı olabilmesi için büyük önem taşır. Başvuru dosyalarında oluşacak hatalar veya eksikliklerde kolayca vize reddi verilebildiğinden dolayı başvuru sahiplerinin danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmaları başvurularının başarılı olma ihtimalini arttıracaktır.

İngiltere Genel Ziyaretçi Vizesi başvurusu yapabilmek için başvuru sahibinin geçerli bir pasaport sahibi olması gerekmektedir. Geçerli pasaport sahipleri başvuru sürecini başlatabilirler. Geçerli pasaportu olmayanların İlçe Nüfus Müdürlüğüne başvurarak pasaport çıkarttırmaları gerekmektedir. 

Geçerli pasaport sahiplerinin başvurmak istedikleri İngiltere Turist Vizesi türünü özenle seçmeleri gerekmektedir. Başvurulan vize türü ile seyahat amacı arasında uyumsuzluk bulunması başvurunun olumsuz sonuçlanmasına yol açabilmektedir.  Vize türleri ve kullanım alanları ile ilgili bilgi almak isteyenler firmamız uzmanları ile görüşebilirler.

Başvurular danışmanlarımız tarafından verilecek olan belge listesindeki belgelerin teslim edilmesi, tercümesi istenen belgelerin tercümelerinin yapılması, vize/başvuru harcı yatırıldıktan sonra başvuru formlarının İngilizce olarak doldurması, eğer öncelikli/hızlandırılmış servislerden yararlanmak ihtiyacı var ise bu konudaki prosedürlerin takip edilmesi, danışmanlarımız ile iletişim halinde alınmış olacak randevunun gün ve saatinden önce tamamlanacak başvuru dosyasının başvuru sahibinin biyometrik bilgileri (fotoğraf ve parmak izi) ile birlikte İngiliz Konsolosluğunda değerlendirilebilmesi için İngiltere Vize Başvuru Merkezine başvuru sahipleri tarafından teslim edilmesi ile yapılır.  Başvuru süreci hakkında detaylı bilgi almak için CSS Legal uzmanları ile görüşebilirsiniz.

2006'dan bu yana İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında danışmanlık hizmeti sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını aramak ya da ofislerimize gelmek sureti ile irtibata geçebilir, vize alım süreçleri ve gereksinimleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bu sayfa 999 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular