image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

İngiltere Konsolosluğu İstanbul Telefon Numarası Nedir?

İngiltere Konsolosluğu İstanbul telefon numarası vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin faydalanabileceği bir hatta ait değildir zira vize başvuruları, vize başvurusu yapılması için alınacak randevular vb. işlemler direkt olarak İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna müracaat edilmesi ile yapılmamaktadır.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul telefon numarası, İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak isteyen kişilere başvurularında yardımcı olabilecek bir bilgi değildir. Vize başvurusunda bulunmak, vize başvurusu için randevu almak, vize başvurusunun sonucunu öğrenmek vb. amacıyla İstanbul’da bulunan İngiltere Başkonsolosluğuna veya Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki herhangi bir İngiltere temsilciliği birimine doğrudan başvuruda bulunmak mümkün değildir.

İngiltere Konsolosluğu İstanbul telefon numarası aranarak vize başvurusunda bulunulamaz veya vize başvurusunda bulunmak için randevu alınamaz. Başvuruda bulunulabilmesi için alınacak randevular UK Visas & Immigration (İngiltere Vize ve Göçmenlik Kurumu)’un resmi web sitesi aracılığı ile alınmaktadır. Başvuru randevularının alınabilmeleri için vize harcının ödenmiş olması gerekmektedir. Vize harcının ödenmesinin ardından alınacak randevu İngiltere Başkonsolosluğundan değil, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Gaziantep, Bursa ve Adana’da şubeleri bulunan İngiltere Vize Başvuru Merkezinden alınmaktadırlar.

İngiltere vizesi başvuru prosedürleri takip edilerek oluşturulacak olan başvuru dosyaları uzmanlarımız ile irtibat halinde alınacak olan randevudan önce tamamlanmalıdır. Firmamız aracılığı ile yapılacak başvurularda uzmanlarımız tarafından sunulacak olan belge listesinde yer alan belgelerin derlenmesi, tercümesi gereken belgelerin tercümelerinin yapılması, başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması vb. işlemler ile tamamlanan başvuru dosyaları, başvuruda bulunacak kişilerin fotoğraf ve parmak izleri (biyometrik bilgileri) ile birlikte İngiltere Vize Başvuru Merkezine bizzat başvuru sahiplerine teslim edilmektedir. Teslim edilen başvuru dosyaları değerlendirilmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilirler. Vize başvuru süreci ve sürecin gereksinimleri hakkında CSS Legal vize ve göçmenlik hukuku uzmanları ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

CSS & Co Legal Services, 2006’dan beri İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmıştır. İngiltere’de ve Türkiye’deki başvuru sahiplerine hizmet vermekte olan CSS & Co Legal Services uzmanları ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattını arayarak veya ofislerimizi ziyaret ederek irtibata geçebilir ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Bu sayfa 1019 defa görüntülendi

En Çok Okunan Sıkça Sorulan Sorular