image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne Başvuru Yapabilmek İçin Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) Sınavına Girmek Gerekir Mi?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan 18 yaşın altındaki çocukların yapacakları vize başvurusunda Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından geçmiş olmak gibi bir şart bulunmaz.

İngiltere’ye anne ve/veya babasının yanına yerleşmek üzere Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapan çocukların Life in the UK (İngiltere’de Yaşam) sınavından başarılı olduğuna dair bir belgeyi başvuru dosyasına eklemesi şartı bulunmamaktadır. Ayrıca bu vize alındığında doğrudan süresiz oturum hakkına sahip olunduğu için İngiltere’den süresiz oturum izni başvurusu yapılmasına ve bu başvuruda bu sınav sonucunu sunmaya gerek yoktur.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan bu İngiltere vizesi türünün başvurusunun karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan kişilerce bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS Legal uzmanları ile iletişime geçilmesi yararlı olacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz (idari itiraz, itiraz davası, itiraz kapsamlı yeniden değerlendirilme başvurusu) başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1544 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları