image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu, İngiltere’ye gitmek üzere yapılabilecek tüm vize başvuruları gibi İngiltere Vize Başvuru Merkezine danışmanınız tarafından size sağlanmış olan belge listesindeki belgelerin toplanıp, tercüme edilmesi gerekenlerin tercümesi tamamlanıp, formlar doldurulup, varsa ödemeler tamamlanıp, eğer ihtiyaç varsa öncelikli veya hızlandırılmış servislerden biri alınıp danışmanlarınızla irtibat halinde alınmış olacak randevunuzun gün ve saatinde hazır hale gelmiş başvuru dosyanızın fiziki olarak incelenmek üzere İngiliz Konsolosluğuna gönderilmesini sağlamak için başvuru merkezine elden teslim edilmesiyle gerçekleştirilebilir.

İngiltere’de süresiz oturum sahibi veya İngiliz vatandaşı olarak yaşayan kişilerin 18 yaş altındaki öz, üvey ve evlatlık çocukları İngiltere’ye yerleşmek amacıyla Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmektedir. Bu başvurunun İngiltere göçmenlik kurallarına uygun olarak yapılabilmesi için vize başvuru dosyanız danışmanınız tarafından size sağlanacak olan ve sizin şahsi ve maddi durumunuz ile İngiltere’ye gidiş amacınıza uygun olarak başvurunuz için hazırlanması gereken belge listesindeki belgelerin tamamlanıp, bunların tercüme edilmesi gerekenlerinin tercümelerinin yaptırılıp, ilgili bütün formların doğru şekilde doldurulup, vize harçlarının ödenmesinden ve bütün bu işlemlerin tamamlanmasından sonra biyometrik bilgilerinizin alınmasını sağlamak ve bunun yanı sıra başvuru dosyanızın İngiliz Konsolosluğunun vize bölümüne incelenmek üzere gönderilmesini sağlamak üzere teslim etmek için ilgili ve size en yakın başvuru merkezinden randevu almak ve bu randevu gün ve saatinde randevuya katılarak bunların İngiltere Vize Başvuru Merkezine teslim edilmesi gerekir. Türkiye’de Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Adana illerinde bulunan başvuru merkezlerinin birinden randevu alınarak dosyanın tamamlanması ve teslimiyle başvuru yapılabilir. Bu başvuru sırasında başvuru sahibi gerekli belgelerden oluşan başvuru dosyasına ek olarak fotoğraf ve parmak izlerini kapsayan biyometrik bilgilerini de vermelidir.

İngiltere vizesinin en zor olumlu sonuç alınabilen vize başvurularından birisi olduğu gerçeği herkesçe bilinmektedir. Başvuruyu değerlendiren vize memurları başvuruları değerlendirirken en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için vize danışmanlığı almak çok önem taşır. Danışmanlık almak, başvuru dosyasında hata veya eksiklik oluşması riskini düşürerek olumlu sonuç alınması ihtimalinin artmasını sağlayacaktır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1670 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları