image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Bitince Uzatılabilir Mi?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu, olumlu sonuçlandığı takdirde süresiz oturum iznini kapsayan bir vize verildiği için uzatma başvurusu yapılarak uzatılmasına gerek yoktur.

Ebeveynlerinden her ikisi ya da birisi ile İngiltere’de yaşamak üzere Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvuran çocukların başvurusu, yapılan değerlendirme sonucu ikna edici bulunursa süresiz oturum niteliğinde bir İngiltere vizesi verilir. Yani vize ilk etapta süresiz oturum izni olarak verildiği için çocukların İngiltere’den uzatma başvurusu yapmalarına gerek bulunmaz.

Diğer pek çok yerleşim kapsamlı vize türüne yapılan başvuruda başvuru sahipleri ilk etapta aldıkları vizenin süresi bittikten sonra uzatma başvuruları da yaparak toplamda İngiltere’de 5 yıl bulunduktan sonra süresiz oturum izni için başvuru yapabilmektedir. Ancak bu durum 18 yaşından küçük öz, üvey veya evlatlık çocukların yerleşim amaçlı başvuruları için geçerli değildir.

Birleşik Krallık’a yerleşmek üzere yapılan vize başvuruları karmaşık yapıda olan başvurulardır. Bu nedenle titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenlerle bu başvurularda vize danışmanlığı almak çok önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan firmamız ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1577 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları