image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Retlerine İtiraz Edilebilir Mi?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu vize reddi ile sonuçlanan başvuru sahiplerinin tam kapsamlı itiraz hakkı olup itiraz davası açabilmeleri mümkündür.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapıldıktan sonra vize sonucu yaklaşık olarak 3 ay içerisinde gelmektedir. Konsolosluk vize memurları bu sürede yaptıkları incelemeler ve değerlendirmeler sonrasında olumsuz bir karar verdikleri takdirde vize reddine karşı itiraz edilebilmektedir. Bu itiraz hakkı, tam kapsamlı bir itiraz hakkıdır. Yani başvuru sahibinin itiraz davası açma hakkı bulunmaktadır. Bu hakka sahip olup olmadığı başvuru sahibinin ret mektubunda yer alacaktır. Başvuru sahibine gönderilen ret mektubunda bu hakkın kapsamına dair bilgilerin yanında ne kadar süre içinde kullanılabileceği de yer alacaktır.

Yerleşim kapsamlı vize türlerinden biri olan bu İngiltere vizesi türüne yapılan başvuruların karmaşık olduğu bu vizeye başvuru yapacak olan başvuru sahiplerince bilinmelidir. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda olumlu sonuç alabilmek için eksiksiz ve hatasız bir dosya ile başvuru yapmak çeşitli kayıplara uğramamak adına oldukça önem taşır. Titizlikle ve prosedürlere uygun olarak hazırlanmış bir dosya ile başvuru yapılmak isteniyorsa CSS & Co Legal Services uzmanları ile iletişime geçilebilir.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1579 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları