image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de Çalışma Hakkı Var Mıdır?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ni alan kişinin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmakla birlikte önemli olan husus çocuğun yaşının yasal olarak çalışmaya yetip yetmemesidir.

İngiltere’de anne ve/veya babasının yanına yerleşmek üzere yapılacak olan Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi alan başvuru sahibinin kural olarak İngiltere’de çalışma hakkı mevcuttur. Ancak burada önemli olan husus çocuğun bu hakkı kullanabilecek yaşa gelip gelmemiş olmasıdır. İngiltere’de minimum çalışma yaşı 16’dır. Çünkü sigorta numarası ancak bu yaşta alınabilmektedir. Yani İngiltere’ye yerleşim kapsamlı bu vize türü ile giden çocuklar 16 yaşından sonra İngiltere’de çalışabileceklerdir.

İngiltere vizesi başvurularından yerleşim kapsamlı olanların en karmaşık ve titizlikle hazırlanması gereken başvurular olduğu bilinmelidir. Bunun yanında bu başvuruları değerlendiren İngiltere Konsolosluğu vize bölümündeki vize memurları en ufak bir hata tespit etmeleri halinde vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle başvuru sahipleri daha en başından başvurularını CSS & Co Legal Services danışmanları ile gerçekleştirerek olumlu sonuç alma ihtimalini arttırabilecek şekilde başvuru yapabilir ve pek çok zarardan kendilerini koruyabilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri ile Türkiye ve İngiltere’de hizmet sunan CSS Legal ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1620 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları