image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Süresi Ne Kadardır?

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne yapılan başvuru sonucu verilen vize süresiz oturum izni (indefinite leave to remain) niteliğindedir.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu, belgelerinin toplanması, tercümelerinin yapılması, varsa başvuru/vize ücretinin ödenmesi, başvuru formlarının doldurulması, başvuru merkezinden randevu alınması, İngiltere Konsolosluğuna değerlendirilmesi için gönderilmek üzere İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın ve biyometrik bilgilerin teslim edilmesi işlemlerinin yapılmasıyla gerçerkleştirilebilmektedir. Başvuru merkezinden konsolosluğa gönderilen başvuru dosyasının konsolosluk birimince değerlendirilmesi sonrası başvuru ikna edici bulunursa başvuru sahibine vize verilecektir. Bu verilen vize, süresiz oturum izni kapsamındadır. Bu bağlamda çocuklar bu vizeyi aldıkları takdirde İngiltere’ye ilk gelirken süresiz oturum ile beraber yerleşirler. Yani çocukların İngiltere’den uzatma yapmalarına gerek yoktur.

İngiltere Vize Başvuru Merkezine dosyanın hazırlanıp teslim edilmesiyle yapılan en karmaşık yapıdaki başvurular yerleşim kapsamlı başvurulardır. Bu nedenle mutlaka titizlikle hazırlanacak olan bir başvuru dosyası ile başvuru yapılmalıdır. Başvuruları değerlendiren vize memurları en ufak bir hatada veya eksiklikte vize reddi verebilmektedir. Bu nedenle bu başvurularda vize danışmanlığı almak hatasız başvuru yapmak ve bu sayede olumlu sonuç alabilmek için önem taşır.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS & Co Legal Services ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanı olan danışmanlarımızla birlikte başvurunuzu yapabilir ve her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleri bulunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1691 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları