image so
image sa
Türkiye  :  0090 (0) 850 455 5505
İngiltere  :  0044 (0) 208 882 8175

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’de Sağlık Hizmetlerinden Yararlanılabilir Mi?

İngiltere’ye Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiliz vatandaşlığı ya da sürekli oturum izni bulunan ebeveyni veya ebeveynlerinin yanına yerleşecek olan çocuklar başvuruda immigration health surcharge ödeyerek İngiltere’de sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilme hakkına da sahip olacaklardır.

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler İngiltere’de National Health Service tarafından sunulan sağlık hizmetlerinin çoğunluğundan herhangi bir ücret ödemeden yararlanabileceklerdir. Tüm diğer İngiltere yerleşim vizesi kategorilerinde olduğu üzere yerleşim başvurusu yapan çocuklar için de immigration health surcharge adı verilen sağlık harcının ödenmesi ve başvuruda sunulmak üzere bir referans numarasının alınması gerekmektedir. Başvurusunda bunları yerine getiren başvuru sahipleri İngiltere’de sağlık hizmetlerinden hiçbir bedel ödemeksizin yararlanabileceklerdir.

İngiltere’ye yerleşim amaçlı giden çocuklar için İngiltere’ye gider gitmez en yakın pratisyen doktora giderek kayıt yaptırılması faydalı olacaktır. Böylece herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalındığında bir problem yaşanmayacaktır. Pratisyen doktorlardan hizmet almak ücretsizdir. Diş hastalıkları tedavisi, göz hastalıkları tedavisi vb. tedaviler dışında çoğu hizmetten ücretsiz yararlanılabilir.

Çocuklar için yapılacak olan başvurular ve çocukların bu vizeyi aldıktan sonra sahip olabilecekleri haklara dair detaylı bilgi almak isteyen başvuru sahipleri CSS & Co Legal Services ile irtibata geçebilirler.

İngiltere vizesi, İngiltere Ankara Anlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış CSS Legal ile irtibata geçerek İngiltere vize ve göçmenlik hukuku uzmanlarımızla başvurunuzu yapabilir ve başvurularla ilgili her konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Londra, Ankara ve İstanbul ofisleriyle hizmet sunan CSS & Co Legal Services ile İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Bu sayfa 1574 defa görüntülendi

Çocuklar için İngiltere Yerleşim Vizesi Sıkça Sorulan Soruları